Кировоградские «сюрпризы» в водоемах!

Сальмонелла, кишечная палочка и все-все-все!

Держсанепідслужба вже повідомляла, що в м. Кіровограді місця масового відпочинку населення біля водойм не визначені органом місцевого самоврядування, тобто офіційних пляжів немає. Та мешканці міста не зважають на це і, відпочиваючи та купаючись в водоймах, можуть наражати себе на небезпеку. Адже результати моніторингових досліджень відібраних у липні ц.р. проб річкової води у контрольних точках та ґрунту пляжів на санітарно-мікробіологічні, санітарно-хімічні та паразитологічні показники невтішні. Проби річкової води та ґрунту в м. Кіровограді відбираються на Новомиколаївському та Ковалівському пляжах з Інгулу, у міському саду з Сугоклеї,  повідомляє начальник відділу Кіровоградського міжрайонного управління ГУ Держсанепідслужби у Кіровоградській області Г.В. Сабадаш.

У річці Сугоклеї за результатами санітарно-мікробіологічних досліджень виділено збудник сальмонельозу (Salmonella Enteritidis).

У пробах води на всіх пляжах зареєстровано перевищення вмісту заліза (норма 0,3 мг/дм³): на Новомиколаївському і Ковалівському – по 0,52 мг/дм³; на пляжі міського саду — 0,64 мг/дм³.

При дослідженні ґрунту (піску) на пляжах Новомиколаївському та в міському саду виявлено бактерії групи кишкової палички, які є індикатором біологічного забруднення.

При проведенні паразитологічних досліджень на Новомиколаївському пляжі в одному зразку ґрунту виявлено яйця токсокар. Отже, відпочиваючи та купаючись у названих водоймах, можна захворіти на сальмонельоз і токсокароз. Нагадуємо, що сальмонельоз — гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, яка спричиняється бактеріями з роду Salmonella і супроводжується явищами гастроентериту та інтоксикації. Купаючись в р. Сугоклеї і ковтнувши води, можна захворіти на сальмонельоз. А токсокароз — це зоонозна гельмінтна інвазія, що спричиняється токсокарами, які паразитують у собак і котів. Один із варіантів схеми потрапляння токсокар в організм людини у контексті пляжу може виглядати так: грунт (пісок) →руки, харчі →рот. Держсанепідслужба не рекомендує населенню відпочивати на пляжах у м. Кіровограді. Незважаючи на відсутність офіційних місць відпочинку біля водойм, моніторинг води і ґрунту (піску) продовжуватиметься до кінця купального сезону.

Материал: http://mykirov.com/vidpochivayuchi-na-kirovogradskih-plyazhah-mozhna-zahvoriti-na-salmoneloz-i-toksokaroz

Related Images: